Cestovné vs. zdravotné pripoistenie

mortgage-broker-versus-bankBez ohľadu na to, či ide o dovolenku na Slovensku, u susedov v Čechách, Slovákmi obľúbenom Chorvátsku alebo napríklad exotickom Thajsku, poistenie netreba v žiadnom prípade podceňovať. Nikdy neviete, k akým nečakaným udalostiam môže dôjsť.

 

 
V praxi sa stretávame s názorom, že zdravotné poistenie a cestovné je vlastne to isté. Omyl!
Zdravotné poistenie nekryje prípady, kedy vás ošetria u súkromného lekára, nenahradí vám náklady za lieky, hospitalizáciu, prevoz do vlasti(repatriáciu),… Nekryje stratenú alebo odcudzenú batožinu, doklady a ani nezaplatí storno poplatky ak na cestu vôbec nenastúpite. A to je ten rozdiel medzi zdravotným a cestovným pripoistením.
Jedna informácia aj pre tých z Vás, ktorí sa rozhodli pre horské túry na Slovensku. Prevoz raneného alebo mŕtveho človeka z prostredia prístupného len pre leteckú techniku je finančne veľmi náročné (rádovo v tisícoch eur). Existuje však poistenie zásahu horskej služby a cena za poistné často nepresahuje ani sumu 5 Eur.
Je dôležité prekonzultovať o aký typ dovolenky a v akej krajine ide, ako sa tam dopravíte a podľa toho nastavíme pre Vás ten správny rozsah poistného krytia.